6 C
Skopje
четврток, април 15, 2021
spot_img

МЕРКЕЛ ДОБИ УЖАСНИ ИНФОРМАЦИИ: Германците во страв

Како што се наведува, од почеток на падемија заболени од ковид-19 се движи скоро кон еден милијон, односно 897.564 лица, додека како последица од вирусот починале 13.630 лица, пренесува Ројтерс.

Во Германија потврдени се нови 23.648 случаи на корона вирус, соопшиле денес од институтот за инфективни болести Роберт Кох.

Во последните 24 часа починале 260 лица. Како што се наведува, од почеток на пандемија од ковид-19 заболеле 879.564, додека од последици на корона вирус починале 13.630 пациенти, пренесува Ројстерс.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести