Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Малку познати детали од младоста на Марија Шерифовиќ

Малку детали од младоста на Марија Шерифовиќ

Марија открила интересна анегдота од својата младост. Имено, познато е дека таа и Јелена Томашевиќ се од Крагуевац, но сега евровизиската победничка признала како ја нервирало тоа што Јелена Томашевиќ победувала на сите музички натпревари.

Тоа ја натерало да се усовршува.

– Немав поим од пеење, катастрофа. Јелена и јас имаме наша историја, од тој фестивал, па преку следниот па преку 3К Дур. Јас Јелена ја обожувам, ние во нашето школо бевме јин-јанг, буквално. Жими мајка, можеби носам и трауми, бидејќи и на првиот и на вториот и на третиот, ако биле три или два фестивала, таа победуваше. Јелена победила и на 3К Дур таа година кога бев и јас, вероватно тоа беше некоја траума и потоа си реков “е нама, доста е, сега е крај“, да, бев доста лута – раскажала Марија Шерифовиќ во емисијата “Шок ток“ и додала дека многу ја сака и почитува Јелена Томашевиќ.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...