Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Договорено: МекГрегор се враќа во октагонот на 23 јануари

Ѕвездата на ММА борбите, Ирецот Конор Мек Грегор ќе се врати во октагонот на 23 јануари следната година во борбата на УФЦ против Американецот Дастин Поарие.

„Благодарен сум што сум близу да се вратам и да можам повторно да го работам она што го сакам“, изјави Мек Грегор за својата официјална веб-страница.

Договорот е потпишан и борбата треба да се одржи во Абу Даби. Тоа ќе биде реванш, откако во првиот натпревар во 2014 година Конор славеше со технички нокаут во првата рунда.

„Се радувам на нов предизвик и нова борба против Дастин“, додаде 32-годишниот борец. Последната борба Мек Грегор ја имаше во јануари против Доналд Керорон, кого го победи по само 40 секунди.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...