4 C
Skopje
среда, април 7, 2021
spot_img

ДЕТАЛИ ЗА ПРЕСТРЕЛКАТА ВО ЧАИР: ДВЕ ГРУПИ СЕ ПУКАЛЕ СО КАЛАШНИКОВИ

Попладнево по 15:00 часот во близина на комплексот Чаирчанка во Чаир, пред продавница за автомобилски делови, беше пукано со огнено оружје. Според очевидци, судирот се случил помеѓу две групи млади лица кои откако физички се пресметале, употребиле и автоматско оружје од типот Калашников. Во моментов нема пријавени жртви.

Полицијата е на местото на настанот и го истражува случајот, додека сообраќајот во овој сегмент е целосно блокиран. 

Сообраќајот во моментов е преориентиран кон „Пластичарска“.

Извор: Лајм

Читај Следно

10,322FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести