Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

БЛОКИРАН ЧАИР: ПРЕСТРЕЛКА СО КАЛАШНИКОВИ

Попладнево се случила престрелка во скопски Чаир, а од МВР соопштија и потврдија дека станало збор за пукање.

„На 20.11.2020 во 14.55 пријавено е пукање од огнено оружје на ул.“Цветан Димов“ пред продавница за автоделови. На местото на настанот се пронајдени чаури од огнено оружје. Се преземаат мерки за расчистување на случајот”, соопштија од МВР.

Поради тоа целата улица е блокирана, а засега нема пријава за повредени лица.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...