Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

АЛБАНСКИ ДРЖАВЈАНИН ПРОБАЛ ДА СЕ ЧЕКИРА НА АЕРОДРОМ СКОПЈЕ СО ЛАЖЕН ФРАНЦУСКИ ПАСОШ

Обвинителен предлог против 28-годишен државјанин на Република Албанија за фалсификување патна истправа денеска покрена Основното јавно обвинителство Скопје, соопшти ЈО.

На 6 ноември, на Меѓународниот аеродром Скопје, при чекирање на билетот, лажна исправа употребил како вистинска.

-Тој искористил лажен француски пасош на друго име, кој според сите заштитни белези се разликувал од оригиналниот примерок на француска патна исправа, информираат од Јавното обинителство.

најчитани вести

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широка коалиција, нo досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија. Партиските...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...