9 C
Skopje
вторник, април 6, 2021
spot_img

АКЦИЈА ВО НОВО СЕЛО: УАПСЕН ДИЛЕР, ЗАПЛЕНЕТА МАРИХУАНА

Денеска 20.11.2020 полициски службеници од СВР Струмица –Единица за недозволена трговија со дрога,  по претходно добиени оперативни сознанија, извршија претрес во домот на Д.М. (22) во Ново Село и во дом на неговата баба М. М. во Ново Село, при што и на двете локации е пронајдена наркотична дрога марихуана  во количина од околу 1,5 килограми .Лицето е лишено од слобода и против него ќе биде поднесена соодветна пријава до јавното обвинителство.  

Читај Следно

10,322FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести