Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР: ОЗЛОГЛАСЕН ПЕДОФИЛ ВО ЗАТВОР ПРОНАЈДЕН ЗАДАВЕН СО ЖИЦА И СО ПЕНКАЛО НАБИЕНО ВО МОЗОК

Озлогласениот британски педофил е убиен во својата ќелија од страна на затвореник. Затвореникот пред судот рекол дека ќе продолжел да убива и други затвореници, но многу се забавувал со екстремното насилство врз Ричард Хакл.

Властите соопштија дека Хакл бил силуван и задавен до смрт во добро планираниот напад на затвореникот Пол Фицгералд.

30-годишниот напаѓач пред британскиот суд во Хал рече дека сакал неговата жртва „да го почувствува она што чуствувале децата кои ги силувал“.

Хакл издржувал 22 доживотни затворски казни за сексуален напад врз најмалку 191 дете додека волонтирал во сиропиталишта во Малезија и Камбоџа.

Фицџералд, кој исто така е осуден за сексуален напад, го задавил 33-годишникот, му ставил пенкало во носот додека не му го прободе мозокот и го силувал со кујнски предмет.

Хакл бил погоден и во вратот со оружје направено со штраф ставен во стопена четка за заби.

Двајца затворски чувари набрзина дошле на местото на настанот и го нашле Фитцгералд како го дави Хакл, а напаѓачот нешто му шепотеше на увото на неговата жртва, но чуватите не успеаа да ги   разберат зборовите.
Во едно од дадените интервјуа, Фицгералд рече дека неговиот напад е „поетска правда“, пренесува BBC.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација дека е запалено возило во близина на Олимпико во Скопје. На терен е присутна полицијата која го преусмерува...

Македонија

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата...

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...