Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Томислав Јотовски со нова победа на Источноевропскиот турнир во Белград

Македонскиот тенисер Томислав Јотовски ги продолжи настапите на Источноевропскиот турнир во Белград, после пролетниот сега на ред дојде и есенскиот турнир во Белград.

Јотовски на деншниот меч против Пол Валсеки дојде до втората победа со резултат 2:6, 6:2, 6:2

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...