Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СРЕЌА ОД НЕБО: Едвај преживувал додека еден ден ВИСТИНСКО БОГАТСТВО МУ ПАДНАЛО НА КРОВОТ – Сега е милионер

Човек во Индонезија по име Џошуа имал среќа како ретко кој во животот. Тој до неодамна заработувал за живот преку изработка на сандуци, но неодамна во куќата преку покривот му паднал огромен врел камен тежок 2,2 килограми.

Се утврдило дека тоа е метеорит стар 4,5 милијарди години и дека е еден од најзначајните кои некогаш се најдени на планетата.

Тој го продал за околу1,5 милиони евра, и како што изјавил, дел од парите ги искористил да изгради црква во своето село, пренесува порталот Индекс.

Тој и сопругата, како што тврди, сакале уште една ќерка покрај трите деца кои веќе ги имаат, а ова му било знак од вселената.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...