Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СКАНДАЛОЗНО: ОТКРИЕН ПЛАН ЗА УБИСТВО НА ХАШИМ ТАЧИ – Трагите водат до власта во Приштина

Бивш пратеник Миљам Зека изјавил дека го известил бившиот претседател на Косово Хашим Тачи дека врз него се подготвува атентат.

Зека спрема пишување на албански медиуми рекол дека припадник на специјалните сили за безбедност, кој наводно е член на семејство на висок политики функционер, подготвува да го убие Тачи.

– Го известив претседателот Хашим Тачи дека се подготвува атентат врз него од страна на пропадник на специјалните сили за безбедност, кој инаку е член на семејство на висок политички функционер и бил во владата. Претседателот тоа го знае. Се покажало дека информациите се точни. Властите исто така се свени за тоа – рекол Зека за Канал10.

најчитани вести

Македонија

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски се пожали на Фејсбук дека му го откажале интервјуто на Телма, обвинувајќи за цензура како за време на комунистичките...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Забава

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил. Џорџ Клуни во неодамнешно...