Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Сити потврди за Пеп: Приказната продолжува!

И дефинитивно Пеп Гвардиола останува на клупата на Манчестер Сити. Ова пред неполн час го потврди им клубот од „Етихад“ на својот клупски сајт со пораката – Приказната продолжува:

“Граѓаните“ и Пеп се договориле да го продолжат постоечкиот договор, кој завршува во јуни, на две години, Тоа значи дека Пеп ќе биде тренер на Сити до јуни 2023 година.

И сега доаѓаме до формулата Пеп+Сити= Меси.

Се препоставува дека Сити како награда ќе му го донесе Меси на Пеп, или во јануари или во јуни.

Инаку свој коментар имаше и самиот Пеп…

“Откако дојдов овде наидов на добредојде од сите.Постигнавме многу, многу големи работи. Освојувавме трофеи и јас сум горд на тоа. Таква поддршка каква што јас ја добивам е нешто најдобро што еден тренер може да ја добие. Има тука се што му треба на еден тренер, менаџер, затоа им се заблагодарувам на сите во клубот што посакаа да останам уште две години. Пред нас е предизвик да напредуваме и ја сум возбуден поради тоа“ посочи Гвардиола.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...