Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ОФИЦИЈАЛНО: 30 ДЕНА КРИЗНА СОСТОЈБА – ПОЛИЦИСКИ ЧАС ЗАСЕГА НЕМА, НО НЕ СЕ ИСКЛУЧУВА

На 10 седница на Советот за безбедност после исцрпна дискусија е донесен заклучок кој ќе биде проследен до Владата, а се однесува на тоа да се предложи прогласување на кризна состојба во траење од 30 дена. 

Седницата, според најавите, би требало да се одржи најдоцна до утре вечер, по што ќе биде прогласена 30-дневна кризна состојба. 

– Не е исклучена можноста и за „лок даун“, рече Заев и додаде дека засега остануваат препораките и мерките за заштита. 

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...