Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ОД УТРЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС?! Започна седницата на Советот за безбедност, се расправа за состојбата со Ковид-19

Почна седницата на Советот за безбедност на Република Северна Македонија во претседателската „Вила Водно“, на која ќе се расправа за актуелната состојба со пандемијата на Ковид-19 во земјава и за мерките и активностите на надлежните институции.

Ова е десетта седница на Советот, на која покрај редовните членови на Советот, на покана на претседателот Стево Пендаровски присуствува министерот за здравство, Венко Филипче.

Последната седница на Советот за безбедност беше на 29 октомври. Тема и тогаш беше состојбата со Ковид-19.

Според најавите, изјави за медиумите треба да има по звршување на седницата на Советот за безбедност, а новинарските екипи треба да пристигнат во „Вила Водно“ најдоцна до 13.15 часот.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...