Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Нова, страшна повреда на Клеј Томпсон!

Клеј Томпсон, бекот на Голден Стеј Вориорс навистина нема среќа. Само што се опорави од тешката повреда на вкрстените лигаменти, поради која паузираше цела мината сезона, на едне тренинг во Калфорнија со својата екипа, одново се повредил. Страдала ахоловата пета, имено се случила руптура на ахловата пета. Тоа е најстрашната повреда кај кошаркарите. Официјално од клубот потврдуваат дека Томпсон е повреден, но не излегуваат со детали. Од друга страна “инсајдерите“ во НБА велат дека Вориорси најверојатно ќе мораат и оваа сезона што доаѓа да ја играат без еден од своите најдобри играчи, без една од најголемите ѕвезди во најквалитетна лига во светот.

По повод најновата повреда, пораки со поддршка за Клеј дојдоа од Леброн Џејмс, Пол Џорџ, Дејмонд Грин….

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...