Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

МЈАСНИКОВ: Оние кои СЕ ЛЕКУВААТ САМИ ДОМА ОД КОВИД-19 СЕ САМОУБИЈЦИ

Некои грешки во самостојниот третман на коронавирусот можат да му наштетат на организмот, па дури и да доведат до смрт, сподели лекарот и ТВ-презентер Александар Мјасников на својот профил на Телеграм.

Како пример, тој ги наведе случаите кога пациентите со симптоми на вирусот земале моќни лекови за разредување на крвта по сопствена иницијатива, по што некои почнале да имаат крвавење во мозокот и тешко крвавење од гастроинтестиналниот тракт.

Лекарот ваквите пациенти ги нарече „самоубијци“.

Мијасников, исто така, потсети дека антибиотиците немаат никакво влијание врз вирусот.

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...