Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ИЗГЛЕДА ИНТЕРЕСНО: ПОСЛЕ 30 ГОДИНИ “КУМ 3” СО НОВА ВЕРЗИЈА (видео)

Трејлерот за новата верзија на „Кум 3“ ветува подобар крај од оригиналниот филм од 1990 година. За жал, иако првите два филма „Кум“ од 1972 и 1974 година се сметаат за ремек-дела и можеби за најдобрите филмови на сите времиња, третиот немаше толку големо влијание.

Режисерот Френсис Форд Копола рече дека новата, повторно изменета верзија на „Кум 3“ ќе биде „поадекватен заклучок“ на трилогијата за шефот на мафијата Мајкл Корлеоне.

„За оваа верзија на финалето, направив нов почеток и крај и препакував некои сцени, кадри и музика. Со овие промени и обновената слика и звук, тоа е, според мое мислење, поадекватен заклучок за првиот и вториот дел на Кум “, изјави директорот.

За филмот се вели дека е обновен во висока резолуција од 4K.

Премиерата ќе се одржи во избрани кина на 4 декември годинава, а потоа ќе биде достапна на Blu-ray и дигитално издание од 8 декември.

Во трејлерот, гледаме дека филмот беше преименуван во „Кум Код: Смртта на Мајкл Корлеоне“, со назнака дека „нов живот е вткаен во реализацијата“, но не ги открива тајните на новиот почеток и крај.

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Минималната...