Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ДРАМАТИЧНО: Скоро 800 починати за еден ден во Италија

Во Италија во последните 24 часа регистрирани се 34.283 нови случаи со коронавирус, а од последица на инфекции починале 753 лица, најмногу од 3. април, соопштило денес мистерството за здравство.

Тестирани се 234.834 луѓе, скоро 30.000 повеќе од предходниот ден кога позитивни биле околу 32.000 пренесува Ројтерс.

Италија е прва западна земја погодена со пандемија и досега од корона вирус починале 47.271 лице, а заразени се 1,27 милиони.

И понатаму најтешка епидемиолошка ситуација е во Ломбардија.

најчитани вести

Забава

ОВЕН Работа: Под голем стрес сте на работа. Не само што имате проблеми за реализација на плановите, туку добивате лоши вести за финансиите. Љубов:...

Забава

Сансевиерија е цвеќе кое не бара многу грижа – се пресадува на секои 2 до 3 години во малку поголема саксија Почвата треба да...

Македонија

Комисијата за заразни болести денеска одржа состанок на кој не се предложени нови рестриктивни мерки за заштита од Ковид-19, потврдија за МИА од Министерството...

Македонија

Времето денеска ќе биде сончево со мала облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Преку денот ќе дува слаб јужен ветер. Минималната...