Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ ГАЗИ БАБА ГО ЗАПАЛИ БУГАРСКОТО ЗНАМЕ !? (видео)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ побара влада на широла коалиција, нл досега јавно не соопшти како според него може да се надмине проблемот со Бугарија.

Партиските штабови веќе тргнаа да бараат решение во заострување на односите со Бугарија.

Во знак на револт на бугарската одлука за ВЕТО врз македонските евроинтеграции, членови од подмладокот на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба го заплија националното знаме на Република Бугарија и за истото се пофалија со видео на фејсбук со наслов “Одговор за заедничката историја”.

Дали Мицкоски смета дека на овој начин ќе се реши прашањето е нејасно, но партискиот лидер на луѓето кои го палат знамето го премолчува овој чин, во негов стил. Без осуда или без поздравување. Едноставно без став.

Линк до видеото на Фејсбук

најчитани вести

Македонија

Советничката од ВМРО-ДПМНЕ во Битола, Анита Ангелевска која викендов побара оставка од претседателот на партијата Христијан Мицкоски за „Утрински брифинг“ на Слободен печат појасни...

Балкан

На социјалните мрежи се појави видео од заљубен млад пар, кој според неофицијални информации е направен во една од кино салите во Србија. Момчето...

Забава

Без разлика дали станува збор за ненадејно наследство или способност за препознавање на профитабилен проект, овие знаци се предодредени да имаат пари. БИК Бикот...

Македонија

Христијан Мицкоски минатата недела во тајност заминал од државата и според високи партиски извори отишол на средби во Белград. Од партијата официјално молчат околу...