Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ЈУГОСЛОВЕНСКА ТРЛА ЗА НАЈБРЗ АВТОМОБИЛ

Можеби на прв поглед, нееднаквата трка во која учествуваа автомобили со разлика во волуменот на моторот, заврши со многу необичен исход.

Легендарните автомобили како „фичо“, „југо“, „буба“, „Рено 4“, „стокец“ и „пегла“ денес се вистинска реткост на патиштата и полека стануваат олдтајмери ​​и нивната вредност расте.

Во поранешна Југославија, пред околу 30 години, тие беа автомобилите со најголем погон, а меѓу сопствениците честопати се поставуваше прашањето – кој од нив е најбрз?

Отсекогаш имало многу пукања за тоа, но сега имаме доказ пред нас – трката за забрзување.

Новиот словенечки канал на YouTube, Atmosferci, ја најдоа секоја од легендите на поранешната Југославија во совршена состојба и ја измерија нивната сила на долга писта.

Оваа трка има еден од најбавните стартови, но подоцна станува многу напната. Ние нема да го откриеме резултатот, но можеме да ви кажеме дека тоа е сосема неочекувано.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...