6 C
Skopje
среда, април 14, 2021
spot_img

ХEROJ НА ДЕНОТ – Собори манијак кој украде бебе од количка

Брајан Кемсли, 33-годишен тренер за боречки вештини, скокнал кога видел маж кој се обидува да одземе бебе во количка на жена.

Њујорчанец ги искористи своите воени вештини за да спречи обид за киднапирање на бебе во парк во Њујорк минатата недела. Тој го држел криминалецот 15 минути додека не пристиге полицијата, пишува „New York Post“.

  • Се обидов да го одвлечам од мајката и да го пуштам на сигурно … Но, кон крајот, исто така се обидов да го заштитам од толпата, изјави тој.

Њујоршката полиција тој ден околу 15:35 часот доби повик. Снимен е обидот за киднапирање, а на видеото се гледа како Кемсли го зграпчува човекот, го фрла на земја и го држи таму.

Додека го држеше, Кемсли рече дека сфатил дека напаѓачот е емоционално нестабилен и дека во еден момент помислил дека размислува да разговара со поранешниот претседател Обама во Овалната соба. – Не уживам во џуџитсу, не мислам дека тренингот е особено забавен, но јас го почитувам исклучително многу затоа што е апсолутно важен во улични борби и самоодбрана – рече тој во објавата на Инстаграм за инцидентот.

  • Би сакал да истакнам дека кога станува збор за безбедноста во заедницата, кршењето на некого не треба да биде приоритет – додаде тој на друг пост.

Читај Следно

10,348FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести