Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ТАЖНО: Српската актерка во тешка финансиска состојба – нема ниту за сметки

Актерката Лилјана Јакшиќ во неколку наврати зборуваше за тешката финансиска состојба во која се најде оваа година, а сега изнезе детали кои сигурно ќе изненадат многумина.

– Мојот сосед вчера ми тропна на врата, требаше да се дадат 5000 за лифт, годишно одржување, што и да е. Јас сум во шок, во моментов 5000 динари ми се како 5 милиони – започна приказната на Јакшиќ.

– Ја држам таа хартија, бев вон себе, а ќерка ми отиде во собата и ми ги носи банкнотите што ги чувала 200, 300, 500, зачувани во мал паричник, ми ги даде и ми вели: „Те молам, плати за лифтот“. Таа инсистираше да ги земам, и реков: „Остави, ќе побарам кога воопшто ќе немам ништо“, така беше – рече актерката.

– Ќерка ми е многу емпатична, емотивна, посетува бесплатни часови по гимнастика. Сè сведовме на минимум – вели актерката, која не сака да открие кој е таткото на нејзината седумгодишна наследничка Дарија.

Потоа откри кој и помага во овој период.

– Се е „покриено“ со станбен заем. Тешко е. Морам да им се заблагодарам на моите пријатели за помошта, одличната помош. Имав некои заштеди, тоа е тоа. Долго време немам работа, би сакала да глумам во серија, или во филм, уште подобро – заклучи вели Лилјана Јакшиќ

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...