Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

СТРАШНО: ВО АМЕРИКА ПОВЕЌЕ ОД МИЛИОН ДЕЦА ЗАБОЛЕНИ ОД КОВИД-19

Податоците од студијата на Американската академија за педијатрија покажуваат дека вирусот корона е потврден кај повеќе од милион американски деца, а најголемиот број новозаразени деца е регистриран минатата недела.

Мрачните бројки покажуваат дека, иако тешките случаи на COVID-19 се чини дека се ретки кај децата, постои итна потреба да се соберат повеќе податоци за долгорочните ефекти на коронавирусот врз децата, вклучувајќи го и емоционалното и менталното здравје, според „New York Post“.

Како што е наведено, досега, вкупно 1.039.464 деца во САД биле заразени со вирусот корона, што е 11,5 проценти од сите заразени.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...