Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

СМРТНИ ЗАКАНИ ЗА ВУЧИЌ: “Ќе те реши онаа црвена точка што те прати и во спалната собa”

Во медиумите постојано се вршат напади на претседателот на Србија Александар Вучиќ и неговото семејство, а сега се осврнале и со закана со смрт.

Медиумска хајка е против претседателот Вучиќ и целото негово семејство, а сега тоа го прават и поединци кои се закануваат со смрт експлицитно и објавуваат на социјалните мрежи.

Профил под име Милош Бпм Петровиќ споделил слика на која се наогаат Милорад Додик, Мило Џукановиќ и претседателот на Србија Александар Вичиќ. Претседателот на Црна Гора и член на претседателството на БиХ се прецртани, а над главата на Александар Вуќиќ пишува “следниот“со опис која претставува отворена закана со смрт на претседателот Вучиќ

“Овие двајца се тргнати, а тебе Вучиќ ќе те реши и самиот знаеш, онаа црвена точка што те прати во спалната соба кога ќе го угасиш светлото… Вучиќ само те следам, а незнаеш каде сум, ти мене не ме гледаш, а јас тебе постојано те гледам низ оптички нишан. Шекерче готов си, уште малку и линчот врз тебе тргнува… Следен си“, напишал корисник на социјалните мрежи Милош Бпм Петровиќ.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за...

Забава

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона. Ерика направи брз...