Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Салах и натаму е позитивен на Ковид-19!

Мохамед Салах денеска требаше да се врати во Ливерпул, но сепак ќе мора да остане во својот Египет. Имено тој пред една недела доби позитивен тест на Ковид-19, а денеска му беше правен поради неговата намера да се врати во својот клуб. Но и денешниот тест е позитивен, а тоа значи дека “редси“ ќе мораат и без него да настапат на следните три натпревари. Ова уште повеќе ќе го разгневи тренерот Јирген Клоп кој и онака си има страшни проблеми со повредени играчи, имено цела одбрана му е во „аут“, а гневен е на Салах поради тоа што одличниот напаѓач вирусот го добил на свадбената веселба на неговиот брат на која имало 800 гости.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, велат оттаму. Само на територијата на...