Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

РАСТА ВО ЛОША СОСТОЈБА – одбива да јаде и пие, фановите УПЛАШЕНИ

Стефан Ѓуриќ Раста е уапсен почетокот на октомври во Белград.  Откако му е продолжен притворот Раста е во многу лоша психичка состојба поради тоа што деновите ги поминува во затвор.

Рапер и бивши маж на Ана Николиќ ослабел десет килограми бидејќи одбивал да јаде и пие, а лековите за смирување му се задолжителна работа без кои неможе да спие.

Најмногу му недостасува керкичката и во страв е наредниот месец да не го пуштат да се брани од слобода.

– Тој не е навикнат на такви услови, сето тоа е стрес за него. Секогаш живеел како крал. Најголема утеха му е девојката Драгана која цело време е со него. Многу тешко му е и тоа што Ана наводно несака да му ја донесе керкичката Тара во посете кај него. Пријателите се плашат дека ќе му треба многу време психички да се опорави од сето тоа.

Потоа следи и носење детектор на нога, со кој ќе има ограничено движење и кога ќе дојде тој момемт тој треба да биде дома. Тој не сакал да признае од каде му е марихуаната која му била пронајдена, и поради тоа казната ќе ја издржува дома, наведува изворот.

Инаку доколку биде осуден за поседување и користење марихуана му претстои казна затвор три години.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, велат оттаму. Само на територијата на...