Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Приведен разбојник во Скопје, расчистени шест кривични дела

На 17.11.2020 во 22.30 часот полициски службеници од Единицата за внатрешни работи, Одделение за криминалистички работи  Карпош на подрачјето на Карпош го лишиле од слобода И.Р.(30) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторени пет кривични дела „разбојништво“ извршени во продажни објекти, игротека и аптека на подрачјето на Шуто Оризари и еден обид за разбојништво во аптека на подрачјето на Карпош.  

При извршен разговор, приведениот ги признал споменатите кривични дела, казниви по член 237 од Кривичниот законик, а се работи на расчистување и на други кривични дела, по што против И.Р. ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...