Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПОТРОШИ МИЛИОН ФУНТИ ДА ЛИЧИ НА КИМ КАРДАШИЈАН – ОВА Е РЕЗУЛТАТОТ

Чали Д. Н., која живее во Лондон, потроши околу милион фунти за да личи на Ким Кардашијан.

Чали сака да троши на дизајнерска облека и додатоци, а својот младешки изглед го одржува со ботокс и полнила и признава дека нејзиниот пластичен хирург побарал од неа да успори. Во интервју за „Truly“, таа откри дека сфатила дека изгледа како Ким Кардашијан штом ги виде нејзините фотографии.

„Почнав да ја следам и мислев дека личи на мене“, рече таа и додаде:

„Ние всушност имаме сличен стил и сè што гледам на него и сакам да го носам.

Повеќе од 4.000 фунти потрошила Чали на фустанот што го носела Ким, додека за палтото дала околу 7.000 фунти. Сепак, се чини дека нејзината најголема опсесија се чантите, на кои, како што вели, потрошила вистинско мало богатство.

„Јас секогаш морам да ги менувам за да продолжам со Кардашијанс“, рече таа, додавајќи дека таа е влијателност. затоа мора да ги следи трендовите.

“Морам да ја менувам облеката секоја сезона, па затоа потрошив цело богатство. Моите пријатели и семејството ми велат да успорувам. Толку многу потрошив на облека и изглед што секогаш се грижат”. Ѕвездата на Инстаграм со повеќе од 730.000 фанови вели дека инвестицијата се исплати.

“Луѓето постојано ми велат дека изгледам како Ким. Секој пат кога ќе ме видат на улица, на забава или каде било. Тие секогаш ме спречуваат за фотографии, навистина ми се допаѓа вниманието”, додаде таа, пренесува Индекс. Како што вели, споредбата со Ким никогаш нема да и здосади.

“Таа е најубавата жена на светот. Таа е деловна жена и е толку паметна. Таа е икона”, рече Чали. Иако планира да продолжи со козметички процедури со цел да го задржи својот изглед, таа вели дека не ја копира Ким намерно, туку дека изгледа природно.

„Немав операција за да личам на Ким, туку само ботокс и полнила и сите го прават тоа“, заклучила таа.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...