Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПОЛИЦИЈАТА НАПРАВИ ЛОМ ВО ЧАИР – 182 казнети возачи

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (17.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на Чаир изречени се вкупно 182 мерки, меѓу кои 29 за возење без возачка дозвола, 17 за нерегистрирани возила, 7 санкции за неносење на заштитна маска.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. 

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...