Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

НЕСТОРОВИЌ ПОВТОРНО ШОКИРА – Еве зашто политичарите не умираат од Корона

Пумологот се осврнал на прашање кое го видел на интернет.

Дали лидерите на земјите во свет се заштитени од корона, но и од други болести како што е канцер, теорија која ја изнел др Бранимир Несторовиќ.

Некогашен член на Кризниот штаб во Србија, дал бројни објаснувања за корона вирусот, тестовите, вакцинација, уште еднаш покажал дека омилена тема му се актуелните случувања ширум светот.

– Некој поставил прашање на интернет како ниеден крал, ниедна кралица не се заразени во светот, ни од претседатели, освен Борис Џонсон и Трамп, кај нив некако смртноста е на нула. Кога ќе ја видете стаистиката, тие покажуваат дека не умираат ни од рак.

Последен претседател кој го следев и кој почина од рак, беше Франсоа Митеран, француски претседател, кој почина од рак на простата. Очигледно се поздрави отколку ние, наведува Несторовиќ. Несторовиќ ја допрел темата која е заборавена, а била полоша и од самата појава на коронавирусот, а се однесува на потеклото на вирусот, и дали исчезнал по природен или вештачки пат.

“Дали вирусот е вештачки, на тоа одговор дала вирусологот Ли Менг кинескиња која од Хонконг побегнала во Америка. Објавила два реда и рекла дека вирусот дефинитивно е направен со генетски инжињринг. Таа приказна сега стивна, колку што гледам, никој не зборува за неа“

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, велат оттаму. Само на територијата на...