Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Кепа сега сам бара да си оди од Челзи

Голманот на Челзи, Кепа Аризабалага сега сам изрази желба да го напушти тимот. Шпанецот не е задоволен од неговиот статус на резерва и очекува трансфер во друг тим веќе во јануари.

Договорот на Кепа со „сините“ е до 2025. Шпанецот е решен да го врати своето место во репрезентацијата и сфаќа дека тоа може да се случи само преку редовни настапи. Чуварот на мрежата на лондончани добива 150.000 фунти неделно во Лондон, но е подготвен сериозно да ја намали платата за трансфер во клуб каде ќе има редовна минутажа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...