Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Истражување открива која поза е ОМИЛЕНА ЗА ЖЕНИТЕ

Истражување ја откри омилената поза на жените за време на сексот.
Истражувањето на „Skyn Condoms” компанија која произведува кондоми опфати 2.827 жени од 18 до 34 годишна возраст: „Која е вашата омилена поза?“
Откриените резултати покажаа дека „Мисионерската поза“ беше јасен победник со 30.90% од гласовите.
 

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...