Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Исповед на изневерена сопруга: Ме превари со најдобрата пријателка

Имам 28 години и сум омажена. Мојот сопруг и јас имаме две мали девојчиња и досега мислев дека имам најдобар живот. Но, сега кога открив дека тој имал секс со мојата најдобра пријателка на почетокот на нашата врска, се чувствувам уништено.

Тоа се случило пред пет години, но ме повреди.

Минатиот месец телефонот ми се расипа, па сопругот ми го позајми неговиот стар телефон. Не го користеше неколку години и јас требаше да го користам само неколку дена.

Бев заглавена на станицата. Два воза беа откажани, па најдов време да прочитам стари пораки меѓу него и мојата пријателка. Сега знам дека имаа луда ноќ на почетокот на нашата врска.

Двајцата имаме по 28 години и имаме две мали девојчиња. Мислев дека мојот живот е совршен, но сега се чувствувам уништена. Не можам тоа да го извадам од главата.

Одговорот на психологот: Срамота е што си го проверувала неговиот телефонот, но треба да разговараш со него и да ти објасни тоа што го знаеш. Се чини дека она што се случило е само грешка. Тој ве направил среќна од тогаш и тој е татко на вашите ќерки. Внимавај. Не фрлајте го сето тоа за една лоша ноќ.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, велат оттаму. Само на територијата на...