Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВНИМАВАЈТЕ: ОВА СЕ НАЈОПАСНИТЕ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ

Секој знак има негативни особини измешани со позитивни, но кај некои личности преовладуваат негативните.

Претходна анализа потврди дека најмногу сериски убијци се родени во знакот на Рак, но друго истражување во кое биле вклучени податоци од 488 убијци покажа дека Раковите се најмалку опасни.

Тогаш, вистинското прашање е кој хороскопски знак е најопасен? Според карактерните особини, најопасни се Јарците, а по нив следат Лавовите и Скорпиите, пишува Your Tango

Јарец

Јарците се вистински криминалци со безгрижен карактер. Подготвени се да направат криминал, без разлика дали станува збор за кражба или убиство. Единствен проблем е нивната безгрижност, поради што е лесно да бидат фатени.

Лав

Лавовите се психотични и избувливи и тоа ги прави опасни. Овој знак е под контрола на Меркур, што го прави психотичен и подготвен на злосторство заради слава.

Скорпија

Скорпиите се љубоморни, агресивни и склони на садизам и тоа ги прави опасни, особено кога околностите не се според нивната волја. Поради садистичката природа, сакаат да манипулираат со другите, па дури и ако не се во состојба самите да извршат злосторство, лесно можат да убедат некој друг да го направи тоа наместо нив.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Забава

Атрактивната романска манекенка и актерка моментално ужива во љубовна врска со синот на богат италијански бизнисмен. Пред тоа? Пред неколку години, романската манекенка Мадалина Генеа...

Забава

Захиа Деар, која се прослави како малолетна проститка која меѓудругото спиела и со француските фудбалери Франк Рибери и Карим Бензема, денес е дизајнерка, модел,...