Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

БРАВО: Џорџ Клуни на сите пријатели им поклони по МИЛИОН ДОЛАРИ

Бил самец кој стареел и не очекувал дека ќе создаде семејство, но никогаш не се покајал ова што го направил.

Џорџ Клуни во неодамнешно интервју за GQ открил зошто на секој од своите 14 пријатели им дал по еден милион долари во 2013 година. Тој рекол дека во тоа време бил самец кој стареел и немал очекувања дека на крај ќе се ожени и ќе има семејство.

“Тоа што имам се тие момци кои во период од 35 години, сите помогнаа на овој или оној начин, рекол Клуни.

“Спиев на нивните каучи кога бев шворц. Ми позајмуваа пари кога немав. Ми помагаа кога и да требаше во тек на годината. И јас нив им помагав во текот на годината. Сите сме добри пријатели“, рекол Клуни. Вели дека ништо не би имал без нив…

“Навистина бевме блиски. Ако ме удри автобус, тие секако ќе бидат во тестаметот“, рекол глумецот.

Глумецот на пријателите им врачил пари во луксузни акт ташни откако ги повикал кај сбе, а открил дека тоа се случило точно една година пред да се ожени.

Инаку, Клуни вели дека богатите пријатели го испитувале зошто би направил такво нешто.

“Па зошто не би, глупани“? одговорил Клуни.

најчитани вести

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...

Забава

Британскиот таблоид „Daily Mail“ објави неколку фотографии, за кои се вели дека се од ергенската вечер на принцот Вилијам. На фотографијата се гледа како...

Македонија

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот, велат оттаму. Само на територијата на...