Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХОРОР: Се сруши КАРПА – туристи едвај се спасуваа

Драматичен момент беше снимен во неделата на Канарските острови, каде огромен дел од карпата се сруши на плажата во близина на туристите.

Сè се случи на островот Ла Гомера, еден од седумте острови на Канарските острови во Атлантскиот океан.

Поради уривањето на карпите, Шпанија веднаш прогласи вонредна состојба на Ла Гомера поради страв дека алпинистите се закопани под лавината камења. Службите за итни случаи пристигнале на местото на несреќата, па седум лица биле спасени.

Плажата е затворена за да не се повреди никој.

  • Ние сме оптимисти и се надеваме дека нема да има жртви. Миг пред големиот одрон, имаше мали одрони, па сите се засолнија на време, изјави Касимиро Курбело, градоначалник на Ла Гомера.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...