Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ХОРОР: ПЕТ ДЕНА ЛЕЖЕЛ ПОВРЕДЕН ПОКРАЈ БРЕГОТ НА ДРИНА – СЛУЧАЈНО ГО ПРОНАШОЛ РИБАР

Полициските службеници Ранко С, Немања Т. и Ѓорѓе Е, сите од Фоча, го спасија нивниот сограѓанин Д. П. (59) на бреговите на Дрина, кој исчезна на 11 ноември.

Како што се испостави, Д.П. најверојатно, во обид за илегално преминување на границата со Црна Гора,  се лизнал во шумата и паднал на брегот на Дрина. Тој претрпел повреди на главата и зглобот и едвај се движел. Се верува дека поминал пет дена на брегот пред спасувачите да го пронајдат.

Полициска патрола отишла да ја пребара областа од Садиќ, каде тој и неговиот требало да го продолжат патувањето до границата со Црна Гора, каде што работел привремено.

Сепак имал среќа и бил пронајден од рибар кој известил дека од другата страна на реката, во грмушка на стрмниот брег на Дрина, има човек.

Со брза и ефикасна интервенција неговиот живот набрзо бил спасен.

Д.П. покажал знаци на дехидратација, смрзнатини и хипотермија, па бил пренесен во Универзитетската болница во Фоча за понатамошно лекување.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...