Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

ФИФА го одреди терминот за СП за клубови

Светската фудбалска федерација (ФИФА) објави дека 17-то Светско клупско првенство ќе се одржи во периодот од 1 до 11 февруари 2021 година во Катар.

Според праксата, на ова СП за клубови учествуваат пет континентални шампиони плус домаќинот Ал-Духаил, а Европа ќе ја претставува победникот во Лигата на шампионите, Баерн Минхен.

Во тек е новото издание на Копа Либертадорес, чиј шампион ќе биде директно во полуфиналето, како и Баерн. Шампионите на Азија, Африка и Централна Америка (КОНКАКАФ) ќе бидат во четвртфиналето.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...