Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ТАЖНА ВЕСТ: Почина најуспешниот македонски актер во Србија

Познатиот актер Иван Бекијарев почина денес во Белград.

Бекијарев се разболе од вирусот корона минатиот месец, а неговото здравје се влоши пред околу десетина дена.

Во последните неколку недели тој беше на Инфективната клиника во Белград. Актерот дознал дека бил позитивен на вирусот корона додека снимал, поради што веднаш го напуштил сетот.

Првата улога Бекијарев ја играше во далечната 1967 година, а играше повеќе од 150 улоги во театарот и над 50 филмски улоги. Најпознатите серии во кои играше се „Подобар живот“, „Среќни луѓе“, „Отпишан“, „Горчливи плодови“.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...