Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Рој Кин во проблеми зошто играч на Сити нарекол идиот!

Рој Кин, некогашниот легендарен капитен на Манчестер Јунајтед, како играч важеше за бескомпримисен во било кое време. Речиси при секој инцидент тој беше во главна улога. Некогаш говореше и тоа што не треба.

Се чини дека Ирецот и сега е таков иако работи како стручен ТВ коментатор на „Скај спорт“.

Кин на дербито меѓу Сити и Ливерпул, по прекршокот на Вокер врз Мане , го нарече играчот на Сити, идиот и сообраќајна несреќа.

“Мане се избори за пенал зошто пред себе имаше идиот. Кајл Вокер е сообраќајна несреќа“ беа неговите зборови.

Па така сега Кин е во проблеми. Сити како клуб упати жалба до ТВ куќа, а познатиот коментатор Ричард Кејс и тоа како “удри“ по Кин.

“Каков срамен коментар, Рој. Ова е ниско, дури и за своите стандарди“ рече покрај другото Кејс.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...