Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ПРЕТЕПАН 62 годишен СКОПЈАНЕЦ ВО ЧАИР – ГО НАПАДНАЛЕ ПОВЕЌЕ ЛИЦА

На 15.11.2020 во 15.10 часот И.М. (62) пријавил дека  во населба Чаир во Скопје неколку лица физички го нападнале, по што му е укажана лекарска помош во Градска општа болница “Наум Охридски“. Се преземаат мерки за расчистување на настанот.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...