Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НЕВИДЕН СКАНДАЛ ГО ЗАПАЛИ ИНТЕРНЕТОТ: Папата лајкнува задници на ИНСТАГРАМ

Неодамна во странските медиуми се појави вест каде папата Франциско ‘„ лајкнал “бразилска манекенка на Инстаграм, која го рекламира својот бомбастичен задник под провокативен фустан како девојче од училиште.

Но, ова не остана без коментар ниту од самата манекенка, која неодамна реагираше преку објава на социјалните мрежи.

27-годишната манекенка Наталија Гарибо покрај провокативната фотографија ги извести своите следбеници дека на папата Франциско и се допаднала нејзината фотографија и сега може да оди во рајот.

„Барем одам во рајот“, напишала манекенката. Сепак, не е јасно дали од профилот на Инстаграм на епископот во Рим фотогравијата била случајно или намерно лајкната.

Веднаш откако корисниците на социјалните мрежи кренаа врева околу одобрувањето на папата Франциско, лајкот од страна на поглаварот на Католичката црква повеќе не се гледаше на фотографијата на бразилската манекенка.

најчитани вести

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...

Забава

Интернет просторот е преплавен со разно-разни огласи, наградни игри, онлајн продажби… Се продава се, ама баш се – од игла до локомотива. Што, секако, не...

Свет

Ова е шокантниот момент кога вработен во болница се тепа со пациент кого го собори на подот во чекалната и го клоца после жестока...