Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Каква глупост: Тухел во Дортмунд испратил СМС на погрешен човек и затоа добил отказ!?

Dortmund, Germany 06.05.2017, 1. Bundesliga 32. Spieltag, BV Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim, Trainer Thomas Tuchel (BVB) schreit Sportdirektor Michael Zorc (BVB) an ( DeFodi001 Dortmund Germany 06 05 2017 1 Bundesliga 32 Matchday BV Borussia Dortmund TSG 1899 Hoffenheim team manager Thomas Tuchel Borussia screams Sports Director Michael Zorc Borussia to DeFodi001

Томас Тухел се чини со право сега во својот мобилен телефон го нема бројот на Леонардо, директорот на ПСЖ. Велиме со право, ако се знае, барем според „Франс Фудбал“, што направил кога бил тренер во Дортмунд. Имено тој имал големи несогласувања со директорот на „милионерите“. Михаел Цорк. Па така еден ден му текнало на еден од најдобрите тренери во светот да напише порака и да му ја прати на Олаф Мекинг, својот секретар. Во таа порака Тухел напишал се најлошо за Цорк. Сепак таа порака не стигнала до секретарот, туку до Цорк. Тухел го утнал бројот, па така наместо СМС пораката да ја прати на секретарот, тој ја пратил на Цорк. И кога Цорк прочитал и сфатил што мисли тренерот за него, уште утредента му врачил отказ.

Веројатно ова е приказна на година или глупост на годината.

sportmedia.mk

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...