Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ИМА ГРАДИ ОД МИЛИОН ДОЛАРИ – ЈА СПАСУВАЛЕ СО ХЕЛИКОПТЕР ОД ИЛЈАДНИЦИ ФАНОВИ (фото)

Британската пејачка и модел Саманта Фокс (54) стана популарна во 1983 година кога се појави на легендарната „Страна 3“ на 16 години и оттогаш е една од најголемите англиски ѕвезди.

Саманта сега откри дека нејзините гради биле осигурани за милион фунти на врвот на нејзината слава во осумдесеттите години.

Говорејќи за „The Sun“, 54-годишната пејачка призна дека ги осигурала своите гради, по 500 000 фунти, по совет на нејзиниот агент.

– Мојот агент рече: „Ако Бети Грејбл може да ги осигура своите нозе, ти можеш градите“ – открила Саманта.

Таа откри и како станала една од најпознатите жени во Велика Британија во осумдесеттите години, како и дека нејзините баби и дедовци морале да ангажираат телохранители за да ја заштитат од хистеријата на ордата фанови.

 Една сабота на потпишување на автограми имаше околу 10 000 тинејџери што толку силно трескаа по прозорците да влезат внатре. Морав да побегнам со телохранителите со хеликоптер од покривот – додаде Саманта.

Таа се повлече како модел во 1986 година и започна успешна музичка кариера.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...

Македонија

Пред малку до медиа.мк стигна информација од граѓани кои велат дека околу полноќ на Партизанска во Центар во близина на аптеката Зегин имало истрели...