Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ИЗБЕГАЛ ОД ЗАТВОР – ГО ФАТИЛЕ ВО ШТИП И ГО ВРАТИЛЕ НАЗАД

Денеска (16.11.2020) во 13,25 часот од страна на полициски службеници од СВР Штип во населба Три чешми е приведен А.Р. (32) од Штип кој се барал со потерница  од КПД Затвор Струмица за доиздржување казна затвор во траење од скоро две години.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...