3 C
Skopje
среда, април 7, 2021
spot_img

ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА: Еве што не очекува во текот на денот

Во Македонија денеска ќе преовладува променливо облачно време, по котлините магливо. Преку денот облачноста ќе се зголемува и од попладне на запад ќе започнат врнежи кои во текот на ноќта ќе се прошират на повеќе места.

Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Читај Следно

10,322FansLike
2,319SubscribersSubscribe

Најнови Вести