Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

15 работи во филмовите што жените ги прават – ВООПШТО НЕМААТ ВРСКА ДО РЕАЛНОСТА

НЕКОИ работи се повторуваат одново и одново во разни филмови, но во реалноста многу ретко. И ова е особено точно кога станува збор за прикажување на сексуалноста на големото платно.

BuzzFeed состави список на работи што женските ликови во филмовите често ги прават и кои навистина немаат многу смисла во реалниот живот.

1. Жените доживуваат оргазам веднаш штом партнерот ги допре.

2. Тие сметаат дека најдобриот начин за заведување на партнерот е да ставите шлаг на телото.

3. Никогаш, но едноставно никогаш немате проблем да постигнете оргазам.

4. Единствениот начин на кој жените некогаш ќе водат љубов е во темница или кога се опкружени со стотици запалени свеќи.

5. Тие секогаш купуваат скапа долна облека кога мислат дека им е здодевно на партнерот.

6. Жените честопати се прикажуваат како неисполнети ликови кои наоѓаат среќа само кога наоѓаат сексуален партнер.

7. Нивниот прв секс скоро секогаш се случува во последното одделение во средно училиште, по можност после матурска забава.

8. И, ако изберат да немаат секс во средно училиште, тогаш тие се претставени како суперрелигиозни луѓе кои ги посрамотат оние што прават.

9. Тие често имаат проблеми со „валканиот талк“.

10. Никогаш не одат во тоалет по секс.

11. Жените над 50 години немаат желба за секс.

12. Мастурбацијата често се прикажува како нешто во кое жените се многу несмасни или не го прават тоа често.

13. Секогаш има една жена во филмот која не сака да зборува за секс на јавно место затоа што е „непристојно“.

14. Жените во филмовите често плачат по секс.

15. Ако е несреќна во брак, жената ќе најде љубовник во  соседот.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...