Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ШЕШЕЉ ПОВТОРНО ЈА ШОКИРА СРБИЈА: Чедо е еден од организаторите на атентатот на Ѓинѓиќ

Во студиото на ТВ Пинк гостувале епидемиолог и министерка за труд др. Дарија Кисиќ Тепавичевич, Воислав Шешељ, претседател на Српската радикална партија и Чедомир Јовановиќ, лидер на ЛДП

Не е новина кога Јовановиќ и Шешељ ќе се најдат заедно во емисија да се конфронтираат.

За време на емисијата “Хит твит“, Чедомир Јовановиќ во еден момент Воислав Шешељ го нарекол воен злосторник. Шешељ побарал збор и рекол дека се му простува за таа навреда од една причина:

– Се му простив кога дознав дека Чедо е еден од учесниците во организирање уб*ство на Ѓинѓиќ

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...