Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЛАВНА ПЕЈАЧКА ШОКИРА: Направив тест за Ковид-19, две ноздри- два различни резултати

Светски познатата пејачка Ерика Баду изненади многумина кога на Twitter објави дека е позитивна и негативна на тестот за вирусот корона.

Ерика направи брз тест што сите пејачки мора да го направат пред да настапат во живо во Америка, а резултатите од тестот ги сподели на социјалните мрежи и откри дека брисот од едната ноздра е негативен, додека од другата е позитивен.

  • Ова е мој трет тест во рок од 24 часа. Требаше да го направам тестот затоа што е задолжителен за сите членови на бендот пред настапот во живо. Направив два теста порано, брисот од едната ноздра беше позитивен, додека од другиот беше негативен. Сакам да ми ги вратат парите, напиша пејачката на својот Twitter профил со коментар:
  • Што е ова… па јас не шмркав корона. Таа додаде дека се однесува одговорно, дека е во изолација и дека се чувствува добро.

Еден од придружниците ја прашал што да прави кога ќе пристигнат ваквите резултати од тестот, а таа одговорила:

  • Кога е нерешено, тие прават уште еден тест, одговори пејачката, која подоцна рече дека третиот тест е негативен.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...