Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СЕЛМА И НА 54 ГОДИНИ ГО ЗАПАЛИ ИНСТАГРАМ (фото)

Некои жени во подоцнежните години покажуваат дека имаат вечна убавина и изглед на кој помладите можат само да им завиддуваат. Таква е актерката Селма Хајек која и на свои 54 години изгледа неверојатно и многу подобро од повеќето свои колешки.

Иако летниот распуст е одамна завршен, актерката реши да се потсети на жешките летни денови и покажа колку прекрасно изгледа во бикини.

Нејзините следбеници со ентузијазам ги коментираа нејзините објави. Иако влезе во шестата деценија, многу помлади не можат да и парираат.

  Таа многу често ги фотографира своите атрибути, и со право се смета за кралица на природните големи гради.

Исто така Селма Хајек е една од ретките која редовно се фотографира без трошка шминка.

најчитани вести

Свет

Пред малку нападнат Израел со 5 ракети од терористи од појасот Газа. 2 ракети го погодија Ашкелон, 1 кон Ашдод и 2 кон Тел...

Забава

Кралица на народна музика Лепа Лукиќ одлучила да напише тестамент и целата своја заштеда и имот да ја препише на својот внук Радисав. Сепак има...

Забава

Радмила Манојловиќ се појави на едно случување каде што се сретна со својата колешка Јелена Карлеуша и тој момент го овековечки со  заедничка фотографија....

Балкан

За Јосип Броз беа напишани многу песни, а една од најпознатите „Druže Tito ljubičice bela“, ја чинеше младата новинарка Жена Лебл две и пол години затвор...